Zespół
603
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-603,select-core-1.6.1,pitch-theme-ver-3.6,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,grid_1300,vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive
Title Image

Zespół

dr Paweł Chmieliński

Adwokat, Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny, Certyfikowany Doradca w Alternatywnym Systemie Obrotu (GPW S.A.)

Specjalizuje się w sporach sądowych i prawie restrukturyzacyjnym. Reprezentował klientów w precedensowych sporach grupowych przeciwko instytucjom finansowym w związku z niedochowaniem obowiązków informacyjnych. Brał udział w licznych postępowaniach sądowych o znacznej wartości przedmiotu sporu i stopniu skomplikowania.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawniczych, gdzie zajmował się bieżącą obsługą przedsiębiorców w zakresie obsługi korporacyjnej oraz procesowej.

 

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego i Sekcji Prawa Gospodarczego i Handlowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent INP PAN, WPiA Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego – projektu University of Florida Levin College of Law i Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada uprawnienia do pełnienia funkcji członka zarządu oraz członka rady nadzorczej spółek kapitałowych i spółek z udziałem Skarbu Państwa.

 

Autor licznych artykułów i komentarzy oraz publikacji naukowych dotyczących prawa nowych technologii, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

 

Włada językiem angielskim.